מיכל בורג גפן

היי שמי מיכל בורג גפן אני אמא לארבעה ילדים בת זוג של מיקי וגרה בכפר בני ציון.

גידול ילדי לימד אותי את עצמי כאמא ואדם, וריתק אותי ללמוד את נפשו של כל אחד מהם. הקרבה לטבע, בחצר, דרך טיולים וגידול בעלי חיים, הייתה חלק משמעותי בגדילה של כולנו.

אני מאמינה שהנוכחות המשותפת בטבע משרה נינוחות ושקט נפשי הפותח לקשר בלתי אמצעי עם הילדים. אצל הילדים הטבע מחדד את הסקרנות, הלמידה  והדמיון. גם בסביבה אורבנית כל אחד יכול למצוא את פיסת הטבע הפרטית שלו.

למדתי פסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת בר אילן (תואר שני), בהמשך הנחיית קבוצות באוריינטציה דינמית, והדרכת הורים פרטנית בסמינר הקיבוצים.

שנים רבות עסקתי, בחדוות יצירה, בפיתוח משחקים לגיל הרך.  התחלתי  בחברת קומפי  ,ויחד אף זכינו בשלושה פרסים בינלאומיים בחדשנות במשחקים לגיל הרך, ובמוצר הטוב ביותר לגיל הרך. המשכתי באופן עצמאי בייעוץ ובפיתוח משחקים.

פיתוח המשחקים הצריך שעות רבות של תצפיות במשחק משותף הורה ילד, ההתבוננות הזאת הובילה אותי להבנה שהמשחק המשותף משמעותי מאוד לקשר הורה ילד ולהתפתחותו הרגשית.

מתוך התובנות הללו הרגשתי צורך ותשוקה לשלב בין הידע בפיתוח משחקים ובין הנחיית קבוצות הורים ומשם נולדו הסדנאות "לשחק ביחד " להורים וקטנטנים. וההרצאה "הורות נוכחת דרך משחק".  את סדנת "הורות צומחת" לנשים אחרי לידה הצמחתי לאחר מפגשים רבים עם הורים והאמונה שכל הורה יכול למצוא את הדרך הנכונה להצמיח את ההורות שבו בעזרת הקשבה עצמית, מודעות, ידע, ויכולת סינון הרעשים סביב . אני מעבירה את הסדנאות וההרצאות ברחבי הארץ.

בנוסף, אני מדריכת הורים פרטנית בגישה אינטגרטיבית, אני מאמינה שכל הורה מתלבט, שואל, מתוסכל, מאוכזב, יכול למצוא את הדרך להנאה מההורות, ומציאת דרכו כהורה בעזרת מספר מפגשים של הדרכה פרטנית.

ב- 2020 במהלך הקורונה,
הקמתי בשיתוף המושב בו אני גרה את "קנגורו " מרכז להורים וקטנטנים.

מוזמנים לפנות אלי
שלכם,
מיכל